Farklarımız

Hızlı ve Eksiksiz Destek

İşletmenizi, firmanızı yönetebilmek amacı ile muhasebe veya ön muhasebe odaklı bir ticari yazılım kullanıyorsanız, yazılımın kullanımı veya raporlama esnekliği ile ilgili mutlaka destek ihtiyacı hissedersiniz. Klasik ticari yazılımlardaki destek, telefonda ve tüm kullanıcılara aynı cevaplar vermek üzerinedir. Bir diğer ihtimalle ise destek için firmanıza gelinir. Verilen aynı cevaplar sizi tatmin etmeyecek ve sizin verileriniz ile uyumlu olmayacaktır. Firmanıza gelenler ise yaptığı destek için ek bir ücret talep edecektir.

DİA, kullanıcılarına online olarak hızlı ve çözüme dayalı destek vermektedir. Telefonda verilen destek ezbere olmamakla beraber, sizin veri yapınıza uygun olarak verilebilmektedir.


Tam Entegrasyon

DİA modüler bir yapıya sahip ticaret yazılımı olmasına rağmen bünyesinde barındırdığı modüller ile tam entegre olmuş şekilde, tek bir modül varmış gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.

Talep, Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura, Muhasebe iş akışı entegre bir şekilde çalışmaktadır. Şirket birimlerinden gelen satınalma talepleri için satınalma birimi tedarikçilerinize teklif geçerler. Bu tekliflerin değerlendirilmesi sonucu analizlerde en uygun çıkan teklif sipariş olarak geçilir. Mallar kısmi yada tümden sevk edilir ve daha sonradan faturalandırılır. Faturaların muhasebeye aktarılması ile de süreç muhasebe modülüne entegre edilir. Bu süreç içindeki tüm işlemler tamamen bağımsız olarak çalışmakta fakat işlem kontrolleri diğer modüller içerisinden de hataya neden olmamak için yapılmaktadır.


Kolay Kullanım

DİA ile son kullanıcıya sunulan altyapı ile kullanıcılar şirketini yönetmek için hiç zorluk çekmeyecek. DİA modülleri, alanında uzman mühendisler tarafından kullanıcıların istekleri doğrultusunda geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam edilmektedir. Ekran tasarımları, aralarındaki bağlantılar, kullanım yöntemleri ve rapor tasarımları gibi programın tüm içeriği son kullanıcıların yani sizlerin istekleri göz önünde bulundurularak ortaya çıkartılmıştır.

DİA altyapısı sayesinde sanki bilgisayarınıza kurulu bir program kullanıyormuş gibi özgür çalışabilirsiniz. Web siteleri gibi Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer gibi tarayıcılar üzerinde çalışan programlar tamamen klavye ile hızlı bir şekilde kullanılamazlar. DİA ile ister klavye ister mouse ile kullanım esnekliğine sahip olursunuz.

DİA altyapısının verdiği bir diğer esneklik ise platform bağımsız olmanızdır. Bilgisayarlarınızda kurulu İşletim Sisteminin bir önemi bulunmamaktadır. Windows, Linux ve MAC OS X İşletim Sistemlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Bu esneklik sayesinde hem maliyet avantajı sağlar hem de kullanıcılarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.


Daima Güncel

DİA sistemini daima en güncel sürümü ile kullanırsınız.

Farklı sistemlerde karşılaşılan sürüm veya versiyon güncelleme gibi iş yükü ve maliyet getiren işler ile asla uğraşmazsınız. DİA mühendisleri sistemi geliştirmek ve yenilemek için sürekli çalışmalarını sürdürmektedir. Yapılan yenilikler ise anında son kullanıcılara iletilmektedir. Bunun için herhangi bir çaba veya talepte bulunmanıza gerek duyulmaktadır. Örneğin sisteme yeni bir modül eklendiği zaman, yeni bir rapor aldığınızda veya küçük bir geliştirme olduğunda sistem güncellemesine gerek duyulmadan anında kullanıma başlarsınız.

DİA sistemine giriş yapın ve teknolojiyi en güncel haliyle takip edin!


Önce Güvenlik

DİA, verilerinizin daima güvenli bir ortamda saklandığının garantisini vermektedir. Öyle ki verileriniz;

 • 365 gün 24 saat boyunca özel güvenliklerin olduğu binalarda,
 • Parmak izi olmadan girilmeyen, sıcak, nem ve toz kontrolü olan özel odalarda,
 • Daima hızlı, güçlü, sağlam ve kontrol altında tutulan sunucularda saklanmaktadır.

Şirketinize girebilecek olan hırsız veya hırsızların öncelikli hedefi para kasası olacaktır. Sonra ise bilgisayarlarınız büyük risk altına girer. Girebilecek bir hırsız tüm şirket verilerinizi çalabilir. Bu da verilerin hem kaybolması hem de niyetinin ne olduğunu bilemeyeceğiniz insanların eline geçmesi demektir.

Ayrıca herhangi bir doğal afet sonucunda da şirket verileriniz ve donanımlarınız zarar görebilir, hatta tamamen ortadan kaybolabilir. DİA sayesinde Felaket Kurtarma Hizmetleri konusunda da yardım almış olursunuz.

Müşterilerine daima güvenli hizmet vermeyi amaç edinen DİA, MasterCard tarafından belirlenen; “Kredi Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları” sertifikası sahibidir ve bu düzenli olarak belgelenmektedir.


Düşük Maliyet

Bir işletmenin yeni bir yönetim yazılımına geçiş yapmak istediği zaman belirli bir ücreti gözden çıkartması gerekmektedir. Klasik ticari yazılımların aksine DİA daha düşük bir satın alma maliyeti ve daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti ile tüketicilerine sunulmaktadır.

Bir işletme klasik bir ticari yazılım kullanmak istediğinde:

 • Ticari Yazılım Lisansı
 • Sunucu (Server): Ticari yazılımın çalışacağı güçlü bir bilgisayar
 • Yedekleme Ünitesi: Harici bir disk veya ayrı bir sunucu
 • Güç Kaynağı: Elektrik Kesintilerinden etkilenmemek için
 • Çok Şubeli İşletmeler için yüksek Upload ve Download kapasitesine sahip bir Internet Hattı
 • Sunucuların ve yazılımın versiyon ve güvenlik güncelleştirmeleri: Teknik bir eleman veya dışarıdan destek
 • Sunucunun kullandığı elektrik miktarı; güçlü sunucular çok daha fazla elektrik harcamaktadır.
 • Sunucunun bulunduğu ortamın iklimlendirilmesi

Gibi daha bir çok maddeyi yerine getirmesi gerekmektedir. DİA ticaret yazılımını kullanmak isteyenler ise;

 • DİA Ticaret Yazılım Lisansı
 • İnternet Bağlantısı: Standart ADLS, Kablo Internet veya 3G modem bağlantısı

DİA ticaret yazılımının barındığı sunucular teknolojideki yenilikleri güncel olarak takip etmektedir. İşletmenizin iş gücü ne kadar büyürse büyüsün hızında herhangi bir düşme olmayacaktır. Donanım ve güncelleme için ek bir ücret ödemeyi unutun.


Erişim Kolaylığı

DİA, işletme veya işletmelerinize ait tüm gerekli bilgileri yanınızda taşıyabilmenizi sağlayan modern bir yazılımdır. Günümüz internet teknolojileri göz önünde bulundurularak ve internet altyapısı ile harika bir uyum içerisinde çalışan DİA, güvenilir ve hızlı bir programlamayla hazırlanmıştır.

Her gün değişen ve gelişen internet ortamında yazılımların çalıştırılması yüksek hızlı bağlantılarla mümkün olmaktadır. Fakat DİA standart internet bağlantısı ile çalışarak tüm işletmelerin kolayca yönetilebilmesine olanak tanır. Dünyanın neresinde olursanız olun, bilgisayar, mobil cihazlar veya endüstriyel el terminalleri sayesinde DİA sistemine bağlanıp, şirketinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Online entegrasyon ile işletmeleriniz, şubeleriniz, depo ve merkez yönetimleriniz tek bir çatı altında toplanacaktır. Herhangi bir işletmede satış olduğunda, merkezden alınacak raporlara anında bu satış yansıyacaktır. Tüm şirket bilgi ve verileriniz tek noktada toplanacak, veri güvenliği, işletme birimlerinin güvenliği gibi zaman kaybı yaşatan olaylar tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Mobil bağlantı sayesinde cep telefonunuz veya tabletinizle nerede olursanız olun DİA sistemine giriş yapıp, size gerekli olabilecek tüm bilgilere erişim sağlayacaksınız.

Değişme İlk Adım, DİA ile atılır.